Platforma www.EkoUp.org rozwija się!
Do Platformy EkoUp dołączają wspaniali Twórcy! Kreatywny potencjał odpadów potrafi zaskoczyć. Otwórzcie galerię zdjęć i poznajcie nowych członków EkoUp.
Cieszymy się z możliwości angażowania EkoUp’owców w nasze fundacyjne projekty.
Dzięki przynależności do III sektora, jako organizacja pozarządowa możemy liczyć na wsparcie dotacyjne na wszystkich szczeblach administracyjnych zarówno lokalnych (miejskich, gminnych) jak i na szczeblu ogólnopolskim. Dodatkowym wsparciem promocyjnym, merytorycznym i finansowym mogą być również inne zaprzyjaźnione z Fundacją CoT organizacje NGO i instytucje kultury.
Artyści EkoUp mogą liczyć zarówno na wsparcie finansowe ich własnych pomysłów projektowych, jak i na zaangażowanie w projekty realizowane i koordynowane przez Fundację Crush On Trash.
W ramach programu Małopolska Lokalnie 2022 zorganizowałyśmy "Cykl warsztatów z artystami EkoUp integrujących krakowian z uchodźcami z Ukrainy".
W projekcie współpracowali z nami Barbara Szydłowska z z.obarowani, Agnieszka Boroń z 1tile, Magdalena Wojdyło z WyRób, Kinga Wójtowicz, Monika Czworonóg-Kula z WasteJeans i Justyna Basińska z Hand Made My Day.
W październiku poprowadziliśmy wraz z Kingą Wójtowicz warsztaty na Targu Pietruszkowym dofinansowane przez EkoMałopolska w ramach wydarzenia EkoEdukacja na Pietruszce Edycja II.
Należysz do Platformy EkoUp i masz pomysł na warsztaty? Napisz do nas! Z chęcią zrealizujemy z Tobą wydarzenie i pomożemy w rekrutacji uczestników.
W sierpniu i we wrześniu odbyły się Kiermasze i spotkania z Artystami EkoUp. Wydarzenia te odbyły się dzięki współpracy z Regionalnym Instytutem Rozwoju Edukacji, który zaangażował Fundację Crush On Trash w Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego W Ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe Fio Na Lata 2021-2030.
Swoje prace zaprezentowali: Aldona Cieśla z Gdybaśnie, Gabriel Szyrszeń, Makerspace Kraków, Monika Czworonóg-Kula, Agnieszka Boroń z 1tile, Magdalena Wojdyło z yRób.
Za nami również rozbudowany projekt realizowany dla Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach „Projektu Muzeum – Święto MNK” powstały trzy upcyklingowe kopie znanych dzieł ze zbiorów MNK. Agnieszka Boroń z 1tile wykonała kopię obrazu Jarosława Modzelewskiego „Czarny pancernik” z płyt CD, dętek i opon rowerowych oraz rozbitego szkła hartowanego. Gabriel Szyrszeń zrealizował swoją wersję „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci techniką asamblażu z różnego rodzaju odpadów. Natomiast Natalia Komorowska przygotowała witraże projektu Stanisława Wyspiańskiego: „Żywioł wody I” i „Żywioł ognia II” z wykorzystaniem szkła z odzysku.
Drodzy EkoUpowcy, dziękujemy za dotychczasową współpracę i czekamy na więcej !
Nabór do Platformy trwa nadal. Zgłoś się już dziś przez Formularz zgłoszeniowy !
Obserwuj profil Platformy EkoUp na Instagramie