• Contrast
    • Layout
    • Font

O Fundacji

Fundacja Crush On Trash powstała w marcu 2021 roku, choć już wcześniej tj. od 2019 inicjatywa ta funkcjonowała jako grupa nieformalna.

Główną misją Fundacji poprzez działalność artystyczną jest upowszechnianie wiedzy na temat relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym oraz zachęcanie odbiorców do zachowań proekologicznych. W duchu upcyklingu powstają scenografie, instalacje, kostiumy i rekwizyty. Tworzone są również scenariusze, utwory muzyczne i choreografie do działań scenicznych, performerskich oraz wideoklipów ekoedukacyjnych. Fundacja realizuje również autorskie programy warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, łączące różne dziedziny sztuki z upcyklingiem. Wszystkie projekty Crush On Trash przemycają treści EKOedukacyjne.

Fundatorkami oraz członkiniami zarządu są Agata Kamykowska oraz Marta Mietelska-Topór.

Statut Fundacji CrushOnTrash

Sprawozdanie 2021

 

NASZE MOCNE STRONY:

 

Artystyczna kreatywność!

Charakteryzuje nas kreatywność oraz unikatowe i atrakcyjne dla odbiorcy podejście do tematu ekologii. Realizujemy projekty ambitne i wartościowe zgodne z naszą misją.

 

Poczucie misji społecznej

to ważny temat przewodni naszej działalności. Aktywizujemy do wspólnych działań artystycznych nierozłącznie z ekologią w tle. Angażujemy artystów, adeptów sztuk czy wolontariuszy.

 

Wieloletnie doświadczenie artystyczne

oraz znajomość środowiska artystycznego szczególnie na terenie województwa małopolskiego. Posiadamy wykształcenie kierunkowe i duże doświadczenie w działalności artystycznej i tematyce proekologicznej.

 

Marta Mietelska-Topór [ Fundatorka CoT, Członkini zarządu ]
Dyplomowana tancerka, performerka, choreograf, pedagog tańca, magister Ochrony Środowiska. Zawsze marzyła o działalności, która połączy jej różnorodne zainteresowania. W Crush On Trash realizuje to marzenie poprzez twórcze działania i popularyzację wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Od dekady zbiera doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą jako pedagog w wielu szkołach tańca w Krakowie, jak również jako wychowawca kolonijny oraz twórca projektów artystycznych.
W Crush On Trash tworzy projekty, koordynuję pracę i administrację. Poza tym świetnie się sprawdza jako łowca zacnych śmieci, twórca kostiumów z odpadów oraz specjalista od social media czy wokalistka, w niektórych piosenkach.
Nie znosi foliówek, konsekwentnie wielbi rower jako najlepszy środek transportu. Mimo nacisków doświadczonych gospodyń domowych, nie używa papierowych ręczników. Jako mama jest wierna pieluszkom wielorazowym i ubrankom z drugiej ręki. Ciągle szuka nowych dróg jak żyć bliżej Zero Waste.
Agata Sara Kamykowska [ Fundatorka CoT, Członkini zarządu ]
Projektantka, tancerka, performerka, choreograf. Jako wykształcony architekt swoje życie zawodowe związała z biobudownictwem. Łączy swoje pasje projektując i tworząc scenografie oraz przestrzenne instalacje na potrzeby sceny. Od lat z zamiłowania zajmuje się tańcem. Doświadczenie choreograficzne i pedagogiczne, a także reżyserskie zdobywała pracując jako choreograf z młodzieżą i dziećmi przy takich realizacjach jak operetka “W królestwie muzyki” (Katowice Miasto Ogrodów), musical dla dzieci “Bajka o Jazzie” (Centrum Kultury Katowice) czy widowisko Alchemia Światła w Katowicach.
W Crush On Trash prócz tworzenia projektów oraz śmieciowych dzieł sztuki, dba o wizerunek “firmy” od strony graficznej, jest głównym koordynatorem Wolontariuszy, a także rozwija swoje talenty reżyserskie.
Mimo, że mieszka w centrum miasta ma swój własny kompostownik na odpady bio. Nieustannie obiecuje, że przestanie gromadzić rzeczy, które szkoda wyrzucić “bo się przydadzą”, ale … co lepsze egzemplarze rzeczywiście się przydają!