• Contrast
    • Layout
    • Font

W ramach projektu powstała kolekcja karykaturalnych kostiumów obrazujących aktualne postawy człowieka wobec problemów ekologicznych, problemów z którymi mierzy się każdy mieszkaniec miasta , nie tylko Krakowa, któremu projekt jest dedykowany.. Kostiumy zostały stworzone w 100% ze śmieci, rzeczy niechcianych oraz  miejskich odpadów. I oto oni !! Szóstka nieposkromionych osobników: Smrodownik pospolity, Polimerowiec wielki, Odpadnica dumna, Paskudnica wodna, Marnotrawiec zwyczajny i Zagarniacz łapczywy. 

Uchwyceni w charakterystycznych krakowskich lokalizacjach podczas sesji zdjęciowych. Słowem prawdy opatrzeni dorobili się filmów (para)przyrodniczych o sobie. Obejrzyjcie czy to przypadkiem jednak nie o Was ? 😉 

 

Dążymy do różnorodności naszych projektów! Satyra … gatunek niełatwy czyli kolejne wyzwanie, a takowe uwielbiamy !

Na zaproszenie Body Art Gallery  w przestrzeni galeryjnej Muzeum Narodowego w dawnym Hotelu Cracovia, jeszcze Cały proces tworzenia był zgodny z ideą LessWaste i ZeroWaste, tak by nie tylko przesłanie ale całokształt projektu był spójny z jego tematyką. Takie chcemy być – spójne z naszą ideą fix!

Kostiumy stworzyły:

Karolina Sobońska-Pietroń  

Artystka, malarka, graficzka, performerka. Absolwentka Wydziału Grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2012 roku związana z Art Color Ballet, gdzie zajmuje się bodypaintingiem, tworzeniem kostiumów, rekwizytów i scenografii. W 2016 i w 2017 współpracowała z Galerią Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova oraz Fundacją Wschód Sztuki przy organizacji kolejnych edycji Cracow Gallery Weekend KRAKERS. W swoich pracach malarskich często wykorzystuje resztki starych farb budowlanych, emalii olejnych, olejno-ftalowych, ciężkich do utylizacji, które ratuje tym sposobem przed wyrzuceniem i nadaje im nowy kontekst. Zajmuje się również przerabianiem starych ubrań i tkanin, głównie poprzez ich farbowanie techniką tie-dye oraz shibori.

Olga Pidgorna

Artystka, graficzka, performerka. Współpracuje z firmą eventową Hula Events, z teatrem Art Color Ballet oraz z lokalnymi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Uczestniczka projektów artystycznych w kraju i za granicą m.in. na Ukrainie, w Rosji, Niemczech, Austrii, Grecji. Od 2020 roku tworzy grafiki do gier planszowych. Prowadzi liczne warsztaty, a jednym z większych wyzwań była realizacja warsztatów artystycznych dla EVS Erasmus + młodzieży w Berlinie. Zafascynowana jest tym, co ludzka wyobraźnia może stworzyć i jakie pomysły mogą być zrealizowane, jeśli człowiek ma tylko na to chęć i odwagę.

PASKUDNICA WODNA

ODPADNICA DUMNA

SMRODOWNIK POSPOLITY

POLIMEROWIEC WIELKI

ZAGARNIACZ ŁAPCZYWY

MARNOTRAWIEC ZWYCZAJNY

Projekt zrealizowany został we współpracy z Karoliną Sobońską-Pietroń w ramachProgramu Zakupu Dzieł (II edycja) realizowanego w ramach programu “Kultura Odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Centrum Kultury Podgórza