• Contrast
    • Layout
    • Font

Hello! Welcome to BIOLAND.

Symulacja świata perfekcyjnego.

„Bioland” podejmuje temat wpływu ludzkości na naszą planetę, łącząc wątki niewoli/uwięzienia, industrializacji i postępu technologicznego, które przekształcą ekosystemy i oddziałują na funkcjonowanie żywych organizmów na całym świecie. Widzki i widzowie są zaproszeni/one do przemyślenia swojego usytuowania w symulacji rozgrywającej się przed nimi. Stawiamy pytania dotyczące pozornej granicy między obserwatorem/ką, a uczestniczącą/ym. Zacierając granice między spektaklem, eksperymentem, wystawą i wybiegiem, podważamy antropocentryczne założenia, używając fantastycznej, a czasem surrealistycznej soczewki. „Bioland” zaprasza do namysłu nad wzajemną zależnością między ewolucją człowieka a kruchą równowagą życia wszystkich istot na planecie.

„Nie żyjemy poza sceną, ale w jej ramach, i podlegamy wszystkim okropnościom, które na naszych oczach dotykają zwierzęta”

– David Wallace-Wells

„Ziemia nie do życia”

Nadchodzące pokazy:

▫️ 3 listopada 2025, Polski Teatr Tańca, Poznań
▫️ 30 października 2025, Ursynowskie Centrum Kultury “Alternatywy”, Warszawa
▫️ 29 października 2025, Centrum Sztuki Mościce, Tarnów
▫️ 26 października 2025, Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Minione pokazy

▫️ 27 czerwca 2025, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
▫️ 25 czerwca 2025, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
▫️ 27 kwietnia 2025, Centrum Kultury w Lublinie
▫️ 3 września 2024, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
▫️ 2 września 2024, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

choreografia:
Megan Doheny & Ilya Nikurov, Outrun The Bear

muzyka:
Dylan Tedaldi

data premiery:
2 września 2024, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

Tancerze

Agata Kamykowska

Magda Niedzielska

Zuzanna Strugacz

Michał Przybyła

Kacper Szklarski

Marta Mietelska-Topór

BIOLAND to kolaboracja Fundacji Crush On Trash i kolektywu Outrun The Bear z Los Angeles, który tworzą nagradzani choreografowie Megan Doheny i Ilya Nikurov. Spektakl, stworzony pierwotnie dla Kibbutz Contemporary Dance Company, w swojej polskiej odsłonie jest owocem konfrontacji izraelskiego doświadczenia z ciałami osadzonymi w polskim kontekście freelancerskim. Kolektyw zawodowych tancerzy został stworzony specjalnie na potrzeby niniejszego projektu.

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Zamówienia choreograficzne – edycja 2024”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt

Telefon:
+48 507 111 376

Link do całego spektaklu / rider techniczny
(zapytaj o hasło)