• Contrast
    • Layout
    • Font

 

Spektakl musicalowy “EkoRebelia”

Spektakl muzyczny z autorskimi tekstami piosenek, porywającymi kompozycjami i choreografiami oraz wielkogabarytową upcyklingową scenografią zrealizowaną z rozmachem. Scena będzie należeć do młodych, dzięki czemu spektakl ten stanowi ciekawą formą komunikacji międzypokoleniowej. Opowiada o świecie przyszłości, który jest wynikiem naszych teraźniejszych działań. To świat widziany oczami Ekorebeliantów. Damy głos młodym, zdolnym i gniewnym. To oni zagrają tu pierwsze skrzypce, odtańczą pierwszy taniec, będą głosem swojego pokolenia. Niech opowiedzą co im leży na sercu, o czym marzą, oraz w jakim świecie widzieliby swoją przyszłość. Zaangażujemy młodych tancerzy, muzyków i wokalistów. Mała armia dzieci i młodzieży! Ale walcząca pokojowo, orężem sztuki! Czy jesteście ciekawi co mają do przekazania? My bardzo!
“EkoRebelia” to wielopłaszczyznowy projekt artystyczno-edukacyjny autorstwa fundatorek Crush On Trash, dedykowany odbiorcom w każdym wieku. Wiele realizacji Fundacji stanowi mały krok w drodze do sfinalizowania niniejszego projektu.

Jak możesz pomóc w realizacji tego projektu?

Masz pomysł na swój twórczy
udział w projekcie – napisz!

Pomóż szukać sponsorów
lub  zostań naszym sponsorem

Wpłać darowiznę


“Dance Macabre”

Pomysł zrodził się z wizji instalacji ze starych zdjęć RTG oraz sztucznych kwiatów zebranych z cmentarnych śmietników (specjalnie przygotowanych do powtórnego użycia). Tematyka inspirowana jest średniowieczną alegorią Danse macabre, ale w odniesieniu do świata współczesnego. Interesuje nas eksploracja gatunku satyry w spektaklu tanecznym tj. przedstawienie ludzkich postaw wobec śmierci w krzywym zwierciadle, w sposób lekki nieprzytłaczający odbiorcy. Projekt obejmuje stworzenie choreografii z udziałem tancerzy tańca współczesnego, autorskiego podkładu muzycznego, upcyklingowych kostiumów i instalacji stanowiącej scenografię.
Choreografia taneczna inspirowana będzie elementami zaczerpniętymi ze sztuk walki – majestatycznego Tai-Chi, wykorzystującego siłę przeciwnika Aikido czy bogatego w swej formie Wushu oraz formą ruchu bazującą na pierwotnych odruchach samoobrony i walki, rozumianej też jako wykorzystaniu w pełni potencjału ciała. Cytaty ruchowe zostaną zinterpretowane w sposób niedosłowny, a uzasadnieniem akurat takich inspiracji jest fakt ujęcia tematu bezskutecznej walki z czasem, mierzenia się z czymś nieuchronnym.Dodatkowo w pracy nad choreografią planowane jest wykorzystanie tekstów pisanych przy eksploracji nowych form ruchu.
Kompozycja podkładu muzycznego oparta będzie na elementach współczesnej muzyki elektroakustycznej obejmujących przetwarzanie nagranych dźwięków, wokalu i mowy. W kompozycji zawarte będą m.in. czytane fragmenty wybranych tekstów tj. fragmentów twórczości żałobnej, elegii, trenów i fraszek w różnych językach z całego świata, które po przetworzeniu i zmodyfikowaniu nadadzą kompozycji swoistą melodykę.
Kostiumy zostaną wykonane we współpracy z przestrzenią kreatywnego dialogu “Kreaktywna” w Krakowie, gdzie realizowane są prace w zakresie zdobienia naturalnych tkanin i wytwarzania bioplastiku. Te w 100% biodegradowalne materiały wykorzystywane są do prac twórczych, a ubrani w nie tancerze “Dance Macabre” będą efemeryczną opozycją do długowiecznego plastiku budującego instalację wokół.
Wykorzystanie idei upcyklingu w budowie scenografii ma na celu uwypuklenie kontrastu między ludzką przemijalnością, a trwałością naszych wytworów jakimi są nieprzetwarzalne materiały syntetyczne – kłopotliwe odpady dla globu, prawdopodobnie trwalsze i mające większy negatywny impakt w skali globalnej, niż pamięć o nas i nasz jednostkowy wpływ na Świat.

Jak możesz pomóc w realizacji tego projektu?

Dostarcz nam materiałów
(sztuczne kwiaty, zdjęcia RTG)

Masz pomysł na swój twórczy
udział w projekcie – napisz!

Pomóż szukać sponsorów
lub  zostań naszym sponsorem

Wpłać darowiznę

 

 

“Rybia kołysanka”

Rybki ukołyszą nas do snu, ale czy będą to kolorowe sny?
Stworzone ze śmieci ryby opowiedzą nam historię krain, w których żyły i żyją teraz. Jak ich życie się zmieniło z biegiem czasu, z biegiem rzeki, w pędzie cywilizacji, w niebezpiecznym rozbiegu. “Rybia kołysanka” to autorska muzyka, tekst, upcyklingowe wodne krajobrazy i bohaterowie. Profesjonalna realizacja wideoklipu ciesząca zmysły, niosąca ważne treści będzie poruszać wyobraźnię i sumienia odbiorców.
Piosenka została nagrana w 2020 roku i opublikowana z okazji Dnia Ryby 20 grudnia. Od tego czasu czeka na swoją oprawę wizualną. Stworzenia i rośliny wykonane w całości z odpadów i śmieci zostaną ożywione w scenerii wodnej w specjalnie przygotowanym i oświetlonym akwarium. Woda jako doskonałe medium pozwoli ożywić nam nasze stwory, a zaawansowane narzędzia postprodukcji pomogą w pogłębieniu odrealnionej bajkowej formy wizualnej

Kompozycja: Tomasz Topór, Martyna Bachowska
Aranżacja: Andrii Vedomyr Volynko
Tekst: Jaga Szeptalin
Wokal: Marta Mietelska-Topór
Zendrum: Andrii Vedomyr Volynko
Kontrabas: Martyna Bachowska
Realizacja nagrań: Michał Warmusz

Jak możesz pomóc w realizacji tego projektu?

Pomóż szukać sponsorów
lub  zostań naszym sponsorem

Wpłać darowiznę

 

“Rozstąpią się mgły”

Piosenka napisana specjalnie na “Konkurs na piosenkę o Krakowie” organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego przez Krakowski Teatr Scena STU, Radio RMF Classic oraz Urząd Miasta Krakowa. Podczas procesu twórczego okazało się,że jesteśmy pod mocnym wpływem ówczesnej sytuacji na Świecie i ostatecznie piosenka jest swoistym wspomnieniem Krakowa w czasie okresu pandemii. Ale nie tylko… Premiera piosenki już niedługo!
Kolejny krok to realizacja wideoklipu. Na ożywionych kadrach około 4 minutowego filmu przedstawione będą charakterystyczne krakowskie budynki, miejsca i miejskie struktury przeplatane elementami natury oraz czynnikiem ludzkim. Celem jest pokazanie miasta, które żyje, ma swoje miejskie rytuały, przekształca się i jest złożonym organizmem współistniejącym w symbiozie z mieszkańcami. Wszystko to chcemy zilustrować z wykorzystaniem animacji poklatkowej upcyklingowych obrazów. Kontekst śmieci z pandemicznym paraliżem w tle to dwa mocne elementy współczesnego świata.

Muzyka: Michał Jurkiewicz
Tekst: Jaga Szeptalin
Wokal: Justyna Bardo
Rap: Bartłomiej Skubisz “Eskaubei”
Realizacja nagrań: Michał Korpanty
Chórki: Marta Mietelska-Topór
POSŁUCHAJ

Jak możesz pomóc w realizacji tego projektu?

Masz pomysł na swój twórczy
udział w projekcie – napisz!

Pomóż szukać sponsorów
lub  zostań naszym sponsorem

Wpłać darowiznę

 

“Bliżej Ziemi”

“Bliżej Ziemi“ to utwór o potrzebie bycia blisko natury i dbania o nią. O pragnieniu odzyskania tego co piękne i dobre. To piosenka, którą chcemy usłyszeć na scenie w wykonaniu głównej bohaterki musicalu “EkoRebelia”. Utwór w warstwie muzycznej i tekstowej nawiązuje do tematyki człowieka i jego relacji z naturą. Kompozycja autorstwa Martyny Bachowskiej oparta jest na eklektyzmie stylistycznym łączącym standardowe techniki kompozytorskie, których brzmienie oddają instrumenty smyczkowe z elementami współczesnej muzyki elektroakustycznej obejmujące przetwarzanie dźwięków cywilizacyjnego zgiełku miejskiego oraz odgłosów natury.

Premiera piosenki już wkrótce! Następny krok to realizacja wideoklipu. Upcyklingowe, wymarzone, baśniowe krainy to coś co bardzo chcemy dla Was stworzyć!

Jak możesz pomóc w realizacji tego projektu?

Masz pomysł na swój twórczy
udział w projekcie – napisz!

Pomóż szukać sponsorów
lub  zostań naszym sponsorem

Wpłać darowiznę