• Contrast
    • Layout
    • Font

Marta Mietelska-Topór i Agata Kamykowska

Nasza maksyma to: "Jeśli coś jest śmieciem to damy temu drugie życie!" Stąd nasza nazwa - mamy absolutną słabość do śmieci! Do tego sporą wyobraźnię, poczucie misji, różnorodne zdolności oraz utalentowanych artystów wokół, których skutecznie zarażamy naszymi pomysłami krążącymi wokół Eco-Art.

To my, Marta i Agata. Tancerki, performerki, choreografki. Z wykształcenia Marta to spec od Ochrony Środowiska, a Agata architekt z doświadczeniem w biobudownictwie. Dwie dziewczyny, które znają się od lat ale od niedawna mają wspólną pasję - śmieci! A dokładnie śmieci w sztuce!

Założyłyśmy Fundację Crush On Trash i cieszy nas kreowanie czegoś wartościowego z czegoś w czym ludzie wartości już nie widzą. To dla nas studnia inspiracji. Studnia bez dna! Poprzez naszą działalność artystyczną chcemy upowszechniać wiedzę na temat relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym oraz zachęcać odbiorców do zachowań proekologicznych.

W duchu upcyklingu tworzymy scenografie, instalacje, kostiumy i rekwizyty. Piszemy scenariusze i układamy choreografie do działań scenicznych, performerskich oraz do wideoklipów, które potem realizujemy od deski do deski. Fundacja realizuje również autorskie programy warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno tanecznych oraz z dziedziny wiedzy o tańcu, jak i plastycznych bazujących na sztuce upcyklingu. We wszystkich projektach przemycamy treści związane z EKOedukacją.

Jako, że w naszych pomysłach nie uznajemy limitów zarażamy naszą wizją wielu zdolnych ludzi z naszego artystycznego środowiska: muzyków, kompozytorów, wokalistów, charakteryzatorów, tancerzy, cyrkowców, filmowców, fotografów. Naszym marzeniem jest stworzenie spektaklu taneczno-muzycznego wpisującego się w Eco-Art...ale krok po kroczku… Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością!